Izdelava prav vsake strani na svetovnem spletu se začne z idejo, ki jo je treba s skrbnim načrtovanjem prenesti v prakso, nič drugače pa ne velja tudi za spletne trgovine. Prva faza izdelave torej poteka v glavi lastnika trgovine oziroma na papirju, saj je treba premisliti prav o vsem. Na začetku so možnosti še odprte in skorajda nič ni nemogoče, medtem ko je ključne reči v naslednjih fazah izdelave težje spreminjati, zato je še kako pomembno, da si resnično vzamete čas za premislek in na papir še pred začetkom tega procesa vržete vse svoje poslovne in druge ideje.
Če ne veste točno, kaj si želite oziroma kakšna bi morala biti vaša trgovina, da bo privabila dovolj kupcev, ki bodo z njo tudi zadovoljni, vam bodo pri oblikovanju vaših želja pomagali v podjetju, ki bo izdelalo vašo spletno trgovino. Tako kot se njena uresničitev začne z idejo, se tudi njena izdelava začne z uvodnim sestankom, na katerem se boste dogovorili o vseh bistvenih značilnostih, ki jih morajo poznati programerji, preden se lotijo dela na Magento platformi, ki omogoča ne le hitrejšo in bolj enostavno izdelavo trgovin na svetovnem spletu, temveč tudi lažje upravljanje z njimi, ko so te enkrat že narejene, kar vam bo zagotovo prišlo še kako prav.
Sama izdelava spletnih trgovin v Magentu poteka v več korakih. Za načrtovanjem same spletne strani, njene oblike in tega, kaj vse bo omogočala uporabnikom, sledi veliko programiranja in oblikovanja oziroma proces, v katerem sami ne boste udeleženi, vsekakor pa bodo programerji in oblikovalci upoštevali vaše želje oziroma naredili točno takšno spletno trgovino, kot ste si jo zamislili v svoji glavi, le da bodo dodali še svoje znanje in izkušnje, ki jih zagotovo ne manjka. Trgovina bo tako imela profesionalen videz tako na računalniškem zaslonu kot na mobilnem telefonu ali tablici, delovala bo hitro in brezhibno ter bo lepega in privlačnega videza, ki bo privabil vaše potencialne stranke, da si kupijo kakšnega od izdelkov.
Ko je spletna trgovina enkrat postavljena, se delo še nikakor ne konča, temveč pravzaprav šele zares začne. Vanjo je treba vnesti vsa imena artiklov, njihove opise, cene in fotografije ter druge podatke. Za to lahko poskrbite sami, lahko pa to zamudno delo namesto vas opravijo tudi v podjetju, kjer so izdelali vašo trgovino. Tam bodo poskrbeli tudi za povezave z drugimi aplikacijami ter opravili testiranje, v katerem se bo pokazalo, če spletna trgovina resnično deluje tako, kot bi morala oziroma tako, kot ste si vsi skupaj zamislili.
Šele na tej točki bo vaša trgovina zares zaživela na svetovnem spletu, seveda po tem, ko boste kupili domeno in gostovanje ter stran javno objavili oziroma omogočili dostop morebitnim kupcem. Potrebno bo še veliko dela, da bo trgovina začela prinašati dobiček, morali se boste veliko oglaševati in uspešno delovati, vsekakor pa je izdelava same spletne trgovine prvi in ključni korak na tej poti, zato je prav, da je narejena čim bolje. Za to bo poskrbela tako platforma Magento kot tudi odličnost podjetja, ki ga boste izbrali za izdelavo.
Oglejte si tudi kaj ponujajo Magento moduli.