Odrasli bi morali dnevno vnašati vsaj 300 do 375 mg magnezija v telo. V primeru zdravstvenih težav ali povečane športne aktivnosti ponavadi zdravnik predpiše povečanje dnevne doze.
Kazalo strani:
Kdo ima pomanjkanje magnezija v telesu?
Hipomagneziemija ali pomanjkanje magnezija v telesu imajo sladkorni bolniki, starejši ljudje ter posamezniki, ki se ukvarjajo s povečano fizično aktivnostjo. Nekateri bolniki imajo zmanjšano absorpcijo zaradi stresa ali črevesnih bolezni.
Znaki pomanjkanja magnezija
Hipomagneziemija se kaže kot mišični krči, težave z metabolizmom, ateroskleroza, mišični krči, arterijske kalcifikacije, srčne bolezni in druge kronične bolezni. Otroci med pospešenimi obdobji rasti tožijo, da jih noge in roke pečejo in skelijo. To so tudi znaki pomanjkanja v telesu.
Povečan vnos magnezija zmanjšuje možnost kapi
Znanstveno dokazano je, da se povečanje za 100mg na dan, torej na skupno 400 do 475 mg magnezija na dan zmanjša za 9 odstotkov možnost kapi in za 5 odstotkov možnost za hipertenzijo.
Redni dnevni vnosi tako delujejo preventivno proti hujšim srčnim obolenjem. V kolikor vzamemo prevelik odmerek, nas to ne sme skrbeti, saj preveliko količino izločimo z znojenjem ali pa v urinu.
Boleči znaki pomanjkanja magnezija v telesu
Začetno pomanjkanje magnezija v telesu se kaže kot upočasnjen metabolizem in kot krči v mišicah, ki so lahko izjemno boleči. Ker se več kot polovica magnezija nahaja v kosteh in sklepih, je bistvenega pomena, da skrbimo za reden vnos v telo.
Dodajanje magnezija vsak dan
Boleči mišični krči, zmanjšan apetit, višji krvni tlak in motnje srčnega delovanja, so samo nekateri izmed znakov velikega pomanjkanja magnezija v telesu. Z rednim vnašanjem magnezija, ki ga lahko kupite v spletni trgovini Naturesfinest.si in doživljenjsko terapijo tako preprečimo hujša obolenja ali možnost nastanka kapi.